Ik hou van venkel. Sinds ik een mandoline heb helemaal. Die snijdt van die mooie, dunne plakjes. Lekker met goede olijfolie en wat grof zeezout. Maar venkel combineert ook erg lekker met andere ingrediënten, zoals kip en vis. Ik maakte laatst deze gebakken zalm met venkelsalade. Wij aten er gekookte krieltjes bij. Maar ook erg lekker met gebakken aardappels.
Ingrediënten (voor 4 personen)
4 zalmfilets
1 venkel (in dunne plakken)
100 gram verse spinazie
1 kleine rode ui (in dunne ringen)
2 handen basilicum blaadjes
voor de dressing:
2 eetlepels citroensap
1 theelepel mosterd
1 teen knoflook (geperst)
1 theelepel suiker
60 ml olijfolie
Bereiding
Meng de ingrediënten voor de dressing goed door elkaar. Breng op smaak met zout en peper. Zet apart.
Doe de venkel, spinazie, rode ui en basilicum in een schaal. Wacht met de dressing toevoegen tot het serveren.
Bestrooi de zalm met zout en peper. Bak nu de zalm in een beetje boter en/ of olijfolie ongeveer 4 minuten aan iedere zijde. Ik vind het lekker als de zalm van binnen nog een beetje roze is.
Maak de borden op door de zalm op het bord te leggen, de dressing met de salade te mengen en naast de zalm te leggen. serveer met bijvoorbeeld gekookte krieltjes.
Eet smakelijk!
Ik Ben ook gek op venkel. Op een mandoline wat minder maar voor dit soort klusjes eigenlijk wel nodig want zo flinterdun snijden met een mus is me nog niet gelukt… :) Klinkt heerlijk de combi met zalm!
Yummie !!! Heerlijk! Ik vind venkel echt zalig ! meestal eet ik het warm, moet ik dringend eens in een salade klaarmaken.
Hmmm, ik ebn echt dol op Zalm, …men kan mij geen groter plezier doen…